پر فروش ترین نمایشگاه های هنری در سال 96هنرمندان بسیاری از فروش آثارشان در گالری ها ازبازار اقتصادی هنر بهره مند شدند.

به خبرگزاری سینماخبردر طول سال جاری، تعداد بی شماری از هنرمندان عرصه تجسمی آثار خود را در قالب نمایشگاه های انفرادی و گروهی در نگارخانه های خصوصی و دولتی به نمایش گذاشتند.

براساس شواهد و اسناد موجود، تعداد نمایشگاه ها و حراج های هنری که در سال 96 برگزار شد رضایت بخش بود. همچنین صدور مجوز برای گشایش 39 نگارخانه جدید در تهران، صحت این ادعا را بیش از پیش تثبیت می کند. البته انتقاد و پیشنهاد در خصوص کیفیت آثار ارائه شده در نمایشگاه ها همچنان ادامه دارد و امید است کم و کاستی های موجود، در سال های آینده کمرنگ و در نهایت رفع شود.

گفتنی است آمار فروش نمایشگاه ها در سال 96 بررسی و در نتیجه اسامی پرفروش ترین هنرمند و گالری ها مشخص شد:

محمدعلی بنی اسدی (نقاش)، نیلوفر قادری نژاد (نقاش)، کیومرث کیاست (طراح و نقاش) و میترا کاویان (نقاش) هنرمندان پرفروش گالری ساربان بودند.

آثار زنده یاد صادق تبریزی (پیشکسوت هنر نقاشیخط) و ناصر اویسی (نقاش) بیش از آثار سایر هنرمندان در گالری شمس فروخته شد.

امیرحسین مدرس و بهار بهاردوست رکورد دار فروش در گالری کبیری بودند.

آیدین آغداشلو با فروش اثر در نمایشگاه های هفت نگاه، عمارت هنر و حراج تهران از هنرمندان پرفروش سال به شمار می آید.

و از بین بی شمار نمایشگاه های گروهی که دایر شد، نمایشگاه هفت نگاه (مشارکت هفت گالری و ارائه آثاری از بزرگان هنر) و نمایشگاه نقاشی کودکان زلزله زده کرمانشاه در فرهنگسرای نیاوران،  نمایشگاه مجموعه ای از آثار تجسمی به نفع کودکان نقص ایمنی، نمایشگاه نقش مایه اصل، اولین اکسپو دانشجویان نقاش و نمایشگاه دومین جشنواره ژوکال در گالری پردیس ملت و هشتمین حراج تهران در هتل پارسیان آزادی نمایشگاه های مهم سال و موفق در فروش اثر بودند.  

 

انتهای پیام

03
آوریل 2018
نویسنده
دسته‌ها اخبار فیلم
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

دیدگاه‌ها بسته است.