پخش مستند عاشورایی فوتبال از سیمای جمهوری اسلامی ایران


مستند فوتبالی حماسه عاشورا به حواشی و اتفاقات تاسوعای سال ۱۳۹۵ و مسابقه خاطره انگیز ایران و کره جنوبی پرداخته به زودی از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد.

به خبرگزاری سینماخبر  سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اتفاقات جالب توجه مسابقه ایران و کره جنوبی در مرحله مقدماتی جام جهانی که همزمان با تاسوعای حسینی برگزار شد سوژه اصلی ساخت این مستند است.

پخش مستند عاشورایی فوتبال از سیمای جمهوری اسلامی ایران

در همین راستا پیرامون اتفاقات مسابقه همچنین رویدادهای قبل و بعد از اجرا گفت و گوهای جالبی با مهدی تاج، دکتر عبدالحمید احمدی ، محمدرضا ساکت ، غلامحسین زمان آبادی ، مازیار ناظمی ، حجت الله بهمنی و محمدرضا احمدی خبرگزاریگر اجرا همچنین تعدادی از مشوقین و هواداران تیم ملی فوتبال و ملی پوشان انجام شده که در این مستند به تصویر کشیده می شود.

حماسه عاشورا که به شکل مستند داستانی و به مدت 35 دقیقه یکی از باشکوه ترین مراسم عزاداری سالار شهیدان در یک ورزشگاه را به تصویر می کشد همچنین روایتی است از مخالفت ها و موافقت ها با برگزاری این مسابقه همزمان با تاسوعای حسینی.

 

ثنا صادقی در این خصوص می گوید: این مستند بیانگر خاطراتی است که نشان از عشق و علاقه مردم ایران به سیدالشهدا(ع) دارد. تولید و ضبط مصاحبه های این مووی حدود یک سال به طول انجامید. مووی دارای چندبخش است. بخش ابتدایی به حواشی قبل از برگزاری اجرا می پردازد.

بخش دوم به اتفاقات زمان مسابقه و ورزشگاه و چگونگی برگزاری این مسابقه حساس و مهم و تبدیل ورزشگاه به یک حسینیه یکصد هزار نفری پرداخته و بخش آخر هم مربوط به اتفاقات روزهای بعد از مسابقه در کشور است.

گفتنی است مستند حماسه عاشورا به زودی و در طول ماه محرم برای نخستین بار از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

15
سپتامبر 2018
نویسنده
دسته‌ها اخبار فیلم
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

دیدگاه‌ها بسته است.