نظر دو سینماگر درباره پخش اجرا‌های جام جهانی در سینما


پخش فوتبال در سینماها موافقان و مخالفانی دارد که در این خبرگزاری به نظرات مختلف سینماگران پرداخته شده است.

 به خبرگزاری سینماخبر خبرها حکایت از آن دارد که شورای صنفی نمایش با پخش اجرا های جام جهانی 2018 در سینما موافقت کرده است، خبری که مخالفان و موافقانی دارد که در گفتگو با دو سینماگر به بررسی تاثیر این اتفاق در گیشه سینما و احتمال افت فروش مووی های در حال اکران پرداخته ایم.

حسین فرح بخش کارگردان سینما گفت : با پخش فوتبال در سینما ها نه می توان موافق بود و نه مخالف، چرا که این اتفاق دو روی یک سکه است .

این تهیه کننده سینما بیان کرد: این طرح در شرایطی می تواند به سینما کمک کند که شکل اجرای آن به شرایطی برسد که تهیه کننده و مووی  در حال اکران،ضرر نکند.

فرح بخش ادامه داد : البته به دلیل هیجانی که با فوتبال همراه است این اتفاق به شکل غیر مستقیم می تواند برای مووی ها تبلیغ هم باشد و مخاطبان شاید قبل و بعد از زمان پخش فوتبال هم مووی تماشا کنند.

وی با بیان اینکه این طرح اگر در سینما هایی که چند سالن دارند اجرا شود بهتر جواب می دهد، گفت:البته باید مدیریت شود و  به موویی که در این ایام در اکران است امتیازهایی هم داده شود برای مثال به مووی مذکور، یک تا دوهفته بیشتر نوبت اکران دهند.

فرح بخش تصریح کرد : این اتفاق تنها چهار سال یک بار اتفاق می افتد و نمی تواند بر ذائقه و ماهیت و مفهوم سینما رفتن مخاطب تاثیر گذار باشد ، و تنها موفقیت در این طرح به شرایط پخش و رعایت نوبت های اکران مووی ها با زمان پخش فوتبال بستگی دارد .

حسین صابری سخنگوی انجمن سینما داران در ادامه گفت: پخش فوتبال جام جهانی در سینماها به جز صرفه اقتصادی می تواند مخاطبان جدیدی را با سینما و فرهنگ سینما رفتن آشنا کند .

سخنگوی انجمن سینما داران تصریح کرد: با توجه به تجربیات موفقی که در سال های گذشته داشتیم ، این اتفاق می تواند بسیار به سینما کمک کند و به شکلی برای مووی ها تبلیغ هم باشد.

وی همچنین در مورد شکل اجرای این طرح ادامه داد:علاقه مندان به تماشای فوتبال هیچ تفاوتی با مخاطبان سینما ندارند و می توان با حراست و نیروی فعال و هماهنگ که در طول این برنامه در سالن ها مستقر هستند، فضایی مفرح و  سالم را ایجاد کرد که برای هیچکس هم مزاحمتی ایجاد نشود .

صابری خاطر نشان کرد : باید تمهیداتی از طرف شورای صنفی اکران ایجاد شود که نگرانی برای تهیه کنندگان و صاحبان اثر که در  این زمان،مووی در اکران دارند ایجاد نشود.

انتهای پیام/

23
مه 2018
نویسنده
دسته‌ها اخبار فیلم
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

دیدگاه‌ها بسته است.