فعالیت قرآنی بانوان بر تربیت نسل آینده موثر استصالحی گفت: هر فعالیت قرآنی که بانوان داشته باشند، بر تربیت نسل آینده موثر خواهد بود.

به خبرگزاری سینماخبرسید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، درباره تأثیر برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان بر تربیت جامعه اسلامی به خبرنگار  حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: اگر ما قرآن را منبع معرفت دینی، اخلاقی و ایمان وجودی بدانیم، طبعا انتقال این معرفت و ایمان وجودی در جامعه بر عهده بانوان است.

وی با اشاره به نقش مادران در جامعه اسلامی، اظهار داشت: نقش مادران یک نقش دوگانه است. ابتدا نقشی در ارتباط با خود که وقتی با قرآن کریم ارتباط می یابند، هم معرفت آن ها و هم ایمان وجودی شان افزایش می یابد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: سهم مهم دیگر بانوان در جامعه که از سهم آقایان بسیار بیشتر است، نقش انتقال این معرفت و ایمان وجودی به جامعه است.

صالحی با تأکید بر لزوم انس بانوان با قرآن کریم، تصریح کرد: این امر هم باعث می شود بانوان ما خودشان قرآنی شوند و هم نسل آینده را با آیات وحی انس دهند.

وی تصریح کرد: هر نوع کاری که در حوزه قرآن کریم در فضای بانوان اتفاق بیفتد، با نگاه انس نسل آینده جامعه با قرآن کریم قابل تقدیر است.

انتهای پیام/

اظهار نظر وزیر ارشاد درباره نقش بانون بر تربیت قرآنی جامعه

27
آوریل 2018
نویسنده
دسته‌ها اخبار فیلم
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

دیدگاه‌ها بسته است.