«شب عید» در دهه کرامت میهمان مخاطبان شبکه یک می شود


جواد فرحانی تهیه کننده مینی سریال «شب عید» گفت:این مجموعه همزمان با میلاد آن امام همام در شش قسمت 50 دقیقه ای از شنبه 30 تیرماه روی آنتن شبکه یک می رود.

به خبرگزاری سینماخبر جواد فرحانی تهیه کننده مینی سریال «شب عید»گفت:مجموعه «شب عید» قصه‌های زائران حرم ثامن الحج (ع) است، افرادی که با نیات مختلف در شب ولادت امام بزرگوارمان خودشان را به آستان ملکوتی پیشوای هشتم شیعیان می رسانند و دست حاجت بلند می کنند.


وی افزود:این مجموعه اپیزودیک همزمان با میلاد آن امام همام در شش قسمت 50 دقیقه ای از شنبه 30 تیرماه روی آنتن شبکه یک می رود.

 فرحانی با اشاره به مشکلات تولید مینی سریال هایی از این نوع تاکید می کند: طرح اولیه داستان را همکارم سیدکمال طباطبایی ارائه داد و سعید آقاخانی کارگردانی آن را بر عهده گرفت.

وی اضافه کرد: از سختی های مینی سریال بیان داستانی دنباله دار در فرصتی کوتاه است حال مینی سریال را در نظر بگیرید که باید در هر داستان، قصه ای کوتاه در دل داستانی بلند را به پایان ببرد و چنین تلفیقی در کنار جذابیت، سختی های فراوانی دارد.

تهیه کننده مینی سریال «شب عید» با قدردانی از همکاری سیما مووی در جریان تولید این مینی سریال تاکید کرد: ساخت مجموعه های بلند هم برای بیننده و هم تلویزیون بهتر است چرا که مخاطب ترجیح می دهد تا در طول شب های پیاپی با داستان و اجراگران آن ارتباط برقرار کند. از سوی دیگر شبکه های سیما علاقه مند هستند شب های طولانی تر یک سریال را روی آنتن داشته باشند.

فرحانی زبان طنز را از ویژگی های این سریال دانست و افزود: زندگی مردم ما با دین عجین شده است افراد مقید و دینداری که در مناسبات اجتماعی افرادی خوش مشرب و مهربان هستند.

وی مشهد مقدس را پایگاهی برای تمامی اقشار ایرانی دانست و افزود: در جوار حرم امام بزرگوارمان می توان شیرینی تمام لهجه ها و گویش ها را چشید و با اقوام و گروه های مختلف اجتماعی مانوس شد. در این پایتخت معنوی داستان هایی شیرین اتفاق می افتد که در مجموعه «شب عید» تعدادی از آنها آمده است.

وی یادآور شد: برخی از رسانه ها به اشتباه، تاریخ پخش را عید نوروز عنوان کردند در حالی که از ابتدا بناداشتیم تا همزمان با میلاد مسعود امام رضا (ع) این مینی سریال را پخش کنیم.

لازم به ذکر است؛ این مجموعه به کارگردانی سعید آقاخانی و تهیه کنندگی سید کمال طباطبایی و جواد فرحانی در مرکز سیما مووی تولید شده است.

اجراگران این مجموعه کوتاه حمید لولایی، مرجانه گلچین، حسین محب اهری، افسانه ناصری، زهره صفوی، نعیمه نظامدوست، سروش جمشیدی و علی هاشمی هستند.

«شب عید» داستان چند خانواده است که به مشهد سفر می کنند و درگیر ماجراهایی می شوند.

انتهای پیام/

21
جولای 2018
نویسنده
دسته‌ها اخبار فیلم
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

دیدگاه‌ها بسته است.