سلبریتی اجرا در برج میلاد/ بلیت سفر به امارات برای سازندگان لاتاری!


هجدهمین جشن سینمایی – تلویزیونی حافظ در سالن همایش‌های برج میلاد تهران با حواشی خاصی برگزار شد.

به خبرگزاری سینماخبر هجدهمین جشن سینمایی – تلویزیونی حافظ، با حضور رنگارنگ هنرمندان مختلف دوشنبه شب (۲۲ مرداد) در حالی برگزار شد که شاید خبری از لباس‌های نامتعارف نبود؛ اما حواشی پررنگ‌تری از متن در آن وجود داشت. امسال عوامل برگزار کننده تصمیم گرفتند به جای وزارت کشور در برج میلاد مراسم را بدون فرش قرمز برگزار کنند.

اولین نکته قابل توجه که جای تعجب هم دارد نوع دعوت رسانه‌های مختلف برای پوشش این مراسم بود؛ اما عملاً به دلیل حواشی سال‌های گذشته، خبرنگاران حق هیچ‌گونه آزادی در زمان برگزاری جشن در سالن را نداشتند. به عبارتی هرگونه عکسبرداری و موویبرداری ممنوع اعلام شده بود!

مهمترین حاشیه‌های این مراسم معمولا از درب سالن آغاز می‌شود.  طرفداران سلبریتی‌ها در پشت نرده‌ها با ورود هر چهره از او درخواست عکس می‌کردند و بازار داغ عکس و سلفی در ورودی سالن  راه انداختند. البته در این میان برخی سلبریتی‌ها با بی‌توجهی و ممانعت بادیگارهایشان از عکس گرفتن منصرف و وارد سالن مرکزی می‌شدند.

با وجود اینکه انتخاب‌ها و کاندید‌اهای مراسم توسط مردم رای گیری شده بود اما کاندیدا‌ها به راحتی قابل پیش بینی بودند و به نظر می‌رسید منتخبان این مراسم با نگاهی بازار محور و برای جذب بیشتر نگاه‌ها به این مهمانی دعوت شدند و خبری از کارشناسی در انتخاب‌ها وجود نداشت. آن چند مهمانی هم که از چهره‌های کمتر معروف دعوت شده بودند، از لنز دوربین‌های اختصاصی مراسم جا ماندند.

به طور مثال وقتی یکی از چهره‌های کمتر شناخته شده بخش بهترین مجری، از درب ورودی مهمانان وارد سالن شد، عکاسان او را تحویل نگرفتند، ولی پس از درخواست مدیران، او دوباره مقابل دوربین‌ها قرار گرفت. در این میان یک نکته جالب هم پاسخ منفی محسن تنابنده به درخواست عکاسان بود؛ وی بدون توجه به آن‌ها وارد سالن مراسم شد.

سلبریتی اجرا در برج میلاد/ بلیت سفر به امارات برای سازندگان لاتاری!

اما بنر‌های تبلیغاتی خاصی هم در این مراسم به چشم می خورد؛ حضور یک بانک کارگری در کنار ۶ اسپانسر دیگر آن هم برای برگزاری تنها یک جشن شبانه برای هنرمندان و سلبریتی ها تعجب برانگیز بود.

بالاخره مراسم بعد از یک ساعت و نیم تأخیر آغاز شد و لادن مستوفی با ظاهری در حد جشنواره‌های خارجی به روی صحنه آمد و اشعاری از حافظ را خواند! به ظاهر احسان کرمی مجری مراسم بود؛ اما در اصل علیرضا غفاری (مجری و صداپیشه معروف) در پشت صحنه و تنها با صدایش اجرای مراسم را عهده‌دار بود!

سلبریتی اجرا در برج میلاد/ بلیت رفت و برگشت به امارات برای سازندگان لاتاری!

آنقدر تعدد چهره‌ها بالا بود که هربار نمایشگر سالن آن‌ها را نشان می‌داد، سالن غرق در دست و جیغ توسط مردم حاضر در سالن می‌شد.

جایزه این مراسم نکته قابل تأمل بعدی بود جایی که به هر برگزیده ۵۰ میلیون ریال به همراه بلیت سفر به امارات متحده عربی از طرف یک بانک و یک دفتر مسافرتی اهدا می‌شد! سوژه جالب اهدای این جایزه به سازندگان مووی لاتاری بود که موضوع موویشان در ارتباط با همین کشور عربی است.

برخی چهره‌های برگزیده مانند هادی محمدیان، لیلا حاتمی و همایون شجریان در سالن حضور نداشتند که جوایز آن‌ها به نمایندگاشان اهدا شد. همین امر دقایقی سالن را با سکوت مواجه می‌کرد. بلیت فروشی و اختصاص بلیت به اسپانسر‌ها هم به حدی غیر اصولی انجام شده بود که در میانه‌های مراسم بیشتر صندلی‌ها خالی شد و نمای بدی را در سالن به وجود آورد و این مراسم سه ساعته بالاخره با گذشت ساعتی از نیمه شب به پایان رسید.

 

انتهای پیام/

15
آگوست 2018
نویسنده
دسته‌ها اخبار فیلم
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

دیدگاه‌ها بسته است.