سازوکاری نامشخص در اکران مووی های خارجی/ شکست سینمای ایران با مووی های تاریخ انقضا گذشته


اکران مووی های خارجی در سینماها بحثی تکراری است که البته دوباره در زمره تصمیمات مسئولان امر قرار گرفته است، اما…

به خبرگزاری سینماخبر اکران مووی های خارجی در سینماها بحثی تکراری است که البته دوباره در زمره تصمیمات مسئولان امر قرار گرفته و چند روزی است در برخی پردیس ها این امر محقق شده است اما ظاهرا در این چند روزبا استقبال  روبرو نشده است.

بررسی چنین جریانی که به صلاح سینما و فرهنگ ماهست یا نه و یا  اگر قرار باشد مووی های خارجی اکران شوند بر اساس چه مبنایی پیش بروند نیاز به تحلیل دارد.

کامیار:قادر به اکران تولیدات داخلی نیستیم

بهمن کامیار تهیه کننده سینما درباره اکران مووی های خارجی گفت: اساسا این کار اشتباه است چون امکان اکران کامل این مووی ها برای مردم وجود ندارد از سویی مووی هایی انتخاب می شوند که چند سال از آنها گذشته و مووی روز نیستند.

وی افزود:کسانی که علاقه مند به دیدن مووی های خارجی هستند و ممکن است جامعه هدف برای این منظور باشند، همان ابتدا نسخه ها را با کیفیت خوب و کامل می بینند.

کامیار با بیان اینکه جامعه هدف باید کسانی باشند که صرفا به دلیل علاقه به دیدن مووی های خارجی با وجود مشاهده آنها بصورت سی دی به سینماها بروند و روی پرده عریض مشاهده کنند، ادامه داد:هم اکنون پردیس سینمایی قلهک و خانه هنرمندان مووی های خارجی را نمایش می دهند و مشتری خودش را دارد اما عامه مردم به دیدن آن ها نمی روند پس اگر قرار است اکران گسترده تری داشته باشد باید به فکر راهکار دیگری بود که البته دنبال مدل جدید اکران این نوع مووی ها هم به بیراهه رفتن است.

این تهیه کننده گفت: در حال حاضر قادر به اکران تولیدات داخلی خود نیستیم و این اجحاف بزرگ در حق سینمای داخلی است، در مجموع چنین تصمیمی در شرایط موجود اشتباه است البته باید سالن دارها را هم مدنظر داشت که برای کسب درآمد بیشتر به سمت اکران مووی های خارجی می روند.

جعفری:باید در بازار رقابت، خودمان را محک بزنیم

پیمان جعفری درباره اکران مووی های خارجی گفت: به نظر من نبود رقیب اتفاق خوبی نیست از این رو باید خودمان را محک بزنیم.

وی ادامه داد: مردم حق انتخاب و دیدن مووی های خارجی را دارند و باید بستر فراهم شود البته این روند بیشتر به رونق کاری سینمادارها کمک می کند و ظاهرا بسیاری از دوستان تهیه کننده، صاحب سالن شده  و این برای آن ها اتفاق خوبی است.

جعفری بیان کرد: برای رونق اکران مووی های خارجی به دو مقوله تبلیغ خوب و موویی که قرار است اکران شود نیاز است.

سالور: اکران مووی های خارجی  صلاح نیست

ساسان سالور در این باره می گوید: به اندازه کافی تولیدات داخلی به دلیل کمبود سالن سینما و دیگر امکانات، درگیر مشکلات هستند و پشت خط اکران مانده اند که اگر مووی های خارجی هم اکران شود وضعیت بدتر خواهد شد.

وی افزود: اگر فضای اکران دو برابر شود اتفاق خوبی است چون رقابت ایجاد می شود به خصوص زمانی که مووی های موفق فستیوال های دنیا را اکران کنیم.

این تهیه کننده تصریح کرد:در حال حاضر صلاح نیست مووی های خارجی اکران شوند اما اگر امکانات دوبرابر شود در رقابت قرار می گیریم وبه خروجی خوبی می رسیم.

سالور خاطرنشان کرد: البته اگر شرایط کامل اکران مووی های خارجی فراهم شود قطعا باید پخش آنها انحصاری نشود در غیراینصورت مشکل دیگری به جمع مشکلات اضافه خواهد شد.

انتهای پیام/

13
جولای 2018
نویسنده
دسته‌ها اخبار فیلم
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

دیدگاه‌ها بسته است.