روایت متفاوت دهه ۶۰ در «درخونگاه»/ «حمال طلا» از اقتصاد می‌گوید


منصور سهراب‌پور تهیه‌کننده «حمال طلا» و «درخونگاه» از آخرین وضعیت آماده‌سازی این آثار برای حضور در جشنواره مووی فجر گفت.

به خبرگزاری سینماخبر منصور سهراب‌پور تهیه‌کننده مووی سینمایی «حمال طلا» به کارگردانی تورج اصلانی که در بخش نگاه نو و «در خونگاه» به کارگردانی سیاوش اسعدی که در بخش مسابقه سی و هفتمین جشنواره ملی مووی فجر حضور دارند، درباره آخرین وضعیت این آثار گفت: در حال حاضر هر ۲ مووی در مراحل پایانی فنی قرار دارند به طوری که فکر می‌کنم ظرف چند روز آینده بتوانیم دی سی پی این مووی‌ها را بکشیم.

وی افزود: مووی سینمایی «حمال طلا» به معضلات اقتصادی می‌پردازد و اولین تجربه سینمایی تورج اصلانی است همچنین «در خونگاه» به روایت مسایل اجتماعی در دهه ۶۰ می‌پردازد از همین رو فکر می‌کنم هر ۲ مووی حرف تازه‌ای برای گفتن دارند.

سهراب پور عنوان کرد: البته ما پیش از این، «درخونگاه» را به دبیرخانه سی و ششمین جشنواره مووی فجر ارسال کرده بودیم اما با توجه به اینکه مووی ناقص بود آن را پس گرفتیم و امسال با آرامش به انجام کارهای پس تولید آن پرداختیم.

این تهیه کننده در پایان بیان کرد: همانطور که گفتم فکر می‌کنم هر ۲ مووی من حرفی برای گفتن دارند و می‌توانند مورد توجه هنرمندان، منتقدان و به ویژه مردم قرار بگیرند به طوری کلی هدف ما هم از ابتدا این بود که رضایت مردم و منتقدان را توامان داشته باشیم از همین رو در هر ۲ مووی نگاه تازه ای به مسایل شده است و به نظرم نسبت به آثار دیگر تفات دارند.

در «حمال طلا» سعید آقاخانی، پیام احمدی‌نیا،  لطف‌الله سیفی، ژاله صامتی، امید روحانی، امین آقا فرزانه، علیرضا مهران، حسن زاهدی، داوود محمدآبادی، محمود شفیع‌خانی و رضا شفیع‌خانی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

امین حیایی، ژاله صامتی، مهراوه شریفی‌نیا، نادر فلاح، محمود جعفری، منصور شهاجرا، افشین سنگ چاپ، فاطمه مرتاضی و پانته‌آ پناهی‌ها نیز اجراگران «در خونگاه» هستند.

در خلاصه داستان مووی سینمایی درخونگاه آمده است: «ظهری می‌آید تابسازد! اگر نبازد…»

13
ژانویه 2019
نویسنده
دسته‌ها اخبار فیلم
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

دیدگاه‌ها بسته است.