دو خبر از جشنواره تئاتر عروسکی/ معرفی هیئت انتخاب جشنواره تهران مبارکهیئت انتخاب مرحله اول هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک معرفی شدند.

به خبرگزاری سینماخبرهیئت انتخاب مرحله اول هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک معرفی شدند.

در این دوره از جشنواره، آثار متقاضی شرکت، در دو بخش “کودک و نوجوان” و “بزرگسال” ارزیابی می‌شوند و هر یک از این دو بخش، هیات انتخاب خاص خود را دارند.

بر همین اساس، ایرج طهماسب، فهیمه میزراحسینی و هادی حسنعلی آثار بخش کودک و نوجوان را بازبینی می‌کنند.

ارزیابی آثار بخش بزرگسال نیز بر عهده گروهی متشکل از شیوا مسعودی، مریم معینی و نادر برهانی مرند است. این بازبینی‌ها، ارزیابی مرحله اول است و بازبینی نهایی در تاریخی که بعدا مشخص می‌شود، انجام خواهد شد.

بازبینی مرحله اول آثار متقاضی شرکت در هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی از روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و تا روز سه شنبه ۲۵ همین ماه ادامه خواهد داشت.

 

کارگاه‌های دو روزه نمایش عروسکی برگزار می‌شود

همزمان با ارزیابی اولیه اثار متقای شرکت در هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی چند کارگاه آموزشی برای گروه‌های شرکت کننده برپا می‌شود.

این کارگاه‌ها به منظور ایجاد ارتباط بهتر و تبادل نظر میان هنرمندان و با توجه ویژه به هنرمندانی که از دیگر شهر‌ها متقاضی شرکت در این جشنواره هستند، برگزار می‌شود.

بر همین اساس گروه‌هایی که از دیگر شهر‌ها برای ارزیابی اولیه آثارشان در تهران حضور دارند و مهمان جشنواره هستند، روز‌های پنجشنبه و جمعه ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه در کارگاه‌های آموزشی شرکت می‌کنند.

برنامه این کارگاه‌ها به شرح زیر است:

پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه کارگاه “طراحی صحنه نمایش عروسکی” با حضور سینا ییلاق بیگی، از ساعت ۱۰ تا ۱۳ در نوبت صبح برگزار می‌شود و در نوبت بعد از ظهر نیز از ساعت ۱۴ تا ۱۷ کارگاه “انتخاب تکنیک مناسب عروسک” با حضورعلی پاکدست و مریم اقبالی برپاست.

روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه نیز دو کارگاه دیگر در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار می‌شود.

کارگاه “موسیقی در نمایش” با حضور بامداد افشار در نوبت صبح از ساعت ۱۰ تا ۱۳ برگزار می‌شود و در نوبت بعد از ظهر نیز از ساعت ۱۴ تا ۱۷ کارگاه “اجرا دهندگی عروسک” با حضور مریم سعادت برپا خواهد بود.

گفتنی است؛ هفدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک با دبیری مرضیه برومند از یکم تا هفتم شهریور ماه در تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

کارگاه‌های دو روزه نمایش عروسکی برگزار می‌شود

09
مه 2018
نویسنده
دسته‌ها اخبار فیلم
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

دیدگاه‌ها بسته است.