خارجی‌ها از طرح‌های ایرانی‌ها استقبال کردند/ امکان تولید مشترک


رییس بازار مووی مستند دوازدهمین جشنواره بین المللی «سینماحقیقت» بیان کرد مهمانان خارجی از طرح های موویسازان ایرانی برای تولید مشترک استقبال کردند.

به خبرگزاری سینماخبر شیرین نادری رییس بازار مووی مستند دوازدهمین جشنواره بین المللی «سینماحقیقت»  با اشاره به برگزاری این بازار گفت: این دوره از بازار مووی مستند به خوبی برگزار شد و نمایندگانی از جشنواره های بین المللی و تلویزیون های کشورهای اروپایی مهمان بازار بودند که این حضور برای ما تجربه بسیار خوبی را به همراه داشت، علاوه برآن فرصت مناسبی برای موویسازان فراهم شد تا با روش های تولید مشترک بیشتر آشنا شوند.

وی بیان کرد: به عنوان مثال برونو بتاتی که از جمله داوران این دوره از جشنواره نیز هست، کارگاه آموزشی را درباره چگونگی جذب سرمایه و تولید مشترک برگزار کرد که اطلاعات قابل توجهی را در اختیار موویسازان قرار داد. وی در این کارگاه آموزشی بیان کرد که «در برابر هر یک خریدار مووی، ۱۰ فروشنده وجود دارد» و تصور کنید چه رقابت سختی برای فروش آثار و یا جذب سرمایه برای تولید وجود دارد.

نادری با اشاره به اینکه برنامه های این دوره از بازار بر اساس نیازهای موجود طراحی شد، توضیح داد:  پیش از شروع جشنواره «سینماحقیقت» برای موویسازان بخش مسابقه و همه تهیه کنندگان و پخش کنندگان برنامه های بازار ارسال شد تا بتوانند از این برنامه ها نهایت استفاده را داشته باشند.

وی تاکید کرد: البته استقبال موویسازان از این برنامه ها بیشتر بود و تهیه کنندگان و پخش کنندگان در این برنامه ها کمتر حضور داشتند.

رییس بازار مووی مستند دوازدهمین جشنواره بین المللی «سینماحقیقت» ادامه داد: در این بازار مهمانان خارجی حضور داشتند و امکان لازم برای تهیه کنندگان، موویسازان و پخش کنندگان فراهم شد تا بتوانند با این افراد رو در رو ملاقات کرده و اگر پروژه ای داشتند، طرح خود را با مهمانان این دوره از بازار مطرح کنند تا شرایط برای سرمایه گذاری فراهم شود.

وی تاکید کرد: متاسفانه در حال حاضر آمار عددی برای موفقیت هایی که در این جلسات بوجود آمده، نداریم اما بی شک بعد از پایان جشنواره اطلاعات دقیق مشخشص می شود.

معتقدم امسال فضای دوازدهمین دوره جشنواره «سینماحقیقت» با استقبال بیشتری همراه بود و ما در تلاش هستیم تا برنامه های مناسبی را بر اساس نیاز سینمای مستند ایجاد کنیمرییس بخش امور بین الملل و بازاریابی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی توضیح داد: معتقدم امسال فضای دوازدهمین دوره جشنواره «سینماحقیقت» با استقبال بیشتری همراه بود و ما در تلاش هستیم تا برنامه های مناسبی را بر اساس نیاز سینمای مستند ایجاد کنیم، همین مساله سبب شده است تا برنامه های هر دوره از بازار متفاوت باشد چرا که به دنبال ایجاد شرایطی هستیم تا مستندسازان بتوانند از فرصت های بهتر و بیشتری استفاده کنند.

وی تاکید کرد: بازار با هدف معرفی جشنواره ها، عرضه مووی به جشنواره ها، تولید و سرمایه گذاری مشترک و خرید برگزار شد و امیدوارم بتواند نتایج خوبی را به همراه داشته باشد.

نادری در پایان گفت: تعدادی پروژه تولید مووی در کارگاه های آموزشی ارائه شد و خوشبختانه مورد استقبال مهمانان قرار گرفت از این رو قصد داریم طی جلسه ای که با حضور مهمانان برگزار می شود، شرایطی را فراهم کنیم تا مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی نیز بتواند در زمینه تولید مشترک حضور پیدا کند.

 

انتهای پیام/

15
دسامبر 2018
نویسنده
دسته‌ها اخبار فیلم
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

دیدگاه‌ها بسته است.