جشنواره پویانمایی تلویزیونی ایران با شعار «پویانمایی ملی؛ فرهنگ ملی» برگزار می‌شوددارابی گفت: نخستین جشنواره پویانمایی تلویزیونی ایران، از ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت در استان همدان برگزار می شود.

به خبرگزاری سینماخبرنشست خبری نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران، با حضور علی دارابی معاون امور استان‌های صدا و سیما برگزار شد.

در ابتدای این نشست، دارابی معاون امور استان‌های صدا و سیما گفت: پویانمایی و انیمیشن یکی از ساختارهای تاثیرگذار در تلویزیون و سیماست که تأثیرات جدی نه تنها بر کودکان، بلکه بر مخاطب بزرگسال دارد.

دارابی عنوان کرد: رئیس سازمان صدا و سیما، مسئولیت برگزاری جشنواره پویانمایی تلویزیونی را به عهده معاونت استان ها گذاشته اند؛ چراکه ما در ایران ظرفیت های فراوانی در حوزه انیمیشن داریم.

وی ادامه داد: شورای عالی جشنواره شهریور ۹۶ تشکیل شد و ۱۶ استاد در حوزه پویانمایی در آن حضور پیدا کردند. البته ما علاوه بر فراخوان عمومی از ۳۵ نهاد و تشکل های مختلف دانشگاهی و … برای حضور در این جشنواره دعوت کرده ایم. نخستین جشنواره پویانمایی تلویزیونی با شعار «پویانمایی ملی فرهنگ ملی» از ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت در استان همدان برگزار می شود.

دارابی در خصوص انتخاب همدان به عنوان محل برگزاری این جشنواره اظهار داشت: استان همدان قطب اصلی تولید انیمیشن محسوب می‌شود و یکی از دلایل انتخاب همدان، تشویق توانمندی آنها بود. امیدوارم بتوانیم رقابت خوبی را در استان های دیگر فراهم کنیم.

وی افزود: امیدوارم بتوانیم نهضت واقعی در بحث انیمیشن راه بیاندازیم.  در نخستین دوره جشنواره، امسال فقط ارزیابی تولیدات تلویزیونی را در دستور کار قرار داده‌ایم؛ اما در سال‌های آینده تولیدات سینمایی را هم داوری می‌کنیم تا بتوانیم یک رقابت سازنده در حوزه پویانمایی ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

نشست خبری جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران برگزار شد

24
آوریل 2018
نویسنده
دسته‌ها اخبار فیلم
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

دیدگاه‌ها بسته است.