جزئیاتی از هوشمندسازی کارت‌های جشنواره جهانی مووی فجرصلواتی فرد قائم مقام دبیر سی‌و‌ششمین جشنواره جهانی مووی فجر، از هوشمندسازی کارت‌های این رویداد فرهنگی خبر داد.

به خبرگزاری سینماخبره نقل از ستاد خبری سی و ششمین جشنواره جهانی مووی فجر؛ محمد صلواتی فرد قائم مقام دبیر سی و ششمین جشنواره جهانی مووی فجر درباره هویت این رویداد سینمایی و تلاش برای برگزاری در اندازه استانداردهای جهانی گفت: جشنواره جهانی مووی فجر هویت خود را در جایگاه یک جشنواره سینمایی جهانی را پیدا کرده و توانسته مخاطبان سینما و مدعوین را با خود همراه کند.

وی با اشاره به اینکه دوره تازه جشنواره جهانی مووی فجر توضیح داد: جشنواره جهانی مووی فجر طی دوره‌های اخیر سعی داشته نگاه و فکر مخاطبان را با خود همراه و از لحاظ سینمایی غنی کند.

قائم مقام دبیر سی و ششمین جشنواره جهانی مووی فجر ادامه داد: با جایگاهی که جشنواره جهانی مووی فجر در سال‌های اخیر برای خود کسب کرده برخی مهمان‌های خارجی خودشان بخش قابل توجهی از هزینه‌ها را تقبل کرده و با هزینه شخصی برای حضور در جشنواره اقدام می‌کنند، حتی در این دوره مهمانانی در جشنواره حضور دارند که برای تهیه کارت حضور در جشنواره هزینه پرداخت کرده‌اند.

صلواتی فرد با بیان اینکه جشنواره بین مخاطبان داخلی هم اعتبار خوبی کسب کرده است، گفت: علاوه بر سینما فلسطین و فرهنگ، 8 پردیس سینمایی دیگر با «زنگ هفتم» که به نمایش مووی برای نوجوانان اختصاص دارد، همراه جشنواره خواهند بود.

وی یکی از کارکردهای جشنواره را امکان اکران مووی های خارجی مناسب فرهنگ و سیاست کشورمان دانسته و گفت: امیدواریم با پخش مووی‌های خارجی در جشنواره به مرور اکران مووی‌های خارجی در سینماها امکان‌پذیر شود زیرا حمایت از مووی‌های داخلی به معنای حذف مووی‌های خارجی و اکران نکردن آنها در سینماهایمان نیست.

وی از مهم ترین اتفاقات این دوره از جشنواره را همراهی خوب رسانه ها اعلام و اظهار کرد: در این دوره از جشنواره اقبال عمومی که از سوی رسانه‌ها وجود دارد برای ما قابل توجه است و حتی برخی از کانال‌های خبری در فضای مجازی نیز همکاری خوبی با جشنواره دارند و خبرهای اختصاصی از سی و ششمین جشنواره جهانی مووی فجر منتشر کرده‌اند.

قائم مقام دبیر سی و ششمین جشنواره جهانی مووی فجر با اشاره به اینکه نظم و انضباط یکی دیگر از شاخصه‌های مهم این دوره از جشنواره است، گفت: در سیستم کنترل می‌توانیم اطلاعات خوبی از ورود و خروج و حضور مهمان‌ها در جشنواره داشته باشیم.

وی با اعلام این خبر که کارت های امسال هوشمند هستند، افزود: علاوه بر هوشمند بودن کارت‌ها، اطلاعات استفاده افراد از برنامه ها به دبیر انتقال داده می‌شود و می‌توان اطلاعات کامل‌تری از بخش‌هایی که استقبال بیشتری از آنها شده، کسب کرد. با هوشمندسازی کارت‌ها می‌توان فهمید که چه مووی‌ها و چه نشست‌ها و کارگاه‌هایی بیشتر مورد استقبال قرار گرفته و تعداد نفرات حاضر در سالن‌ها را بررسی کرد. بهره‌گیری از کارت‌های هوشمند این امکان را برای ما فراهم می‌کند که بدانیم چه افرادی از کارگاه‌ها و مووی‌ها استفاده کرده‌اند و این آمار در دعوت ما از آنها برای دوره بعد تاثیرگذار خواهد بود و موجب هدف‌گیری دقیق و مشخصی خواهد شد برای اینکه بدانیم مخاطبان واقعی جشنواره چه افرادی هستند.

صلواتی فرد درباره بخش «دارالفنون» جشنواره گفت: بخش «دارالفنون» با رویکرد استفاده از نیروهای مستعد داخل و خارج از کشور طراحی شده است و قصد داریم جوانان مستعد را با افکار و سلایق خود آشنا کنیم به همین منظور امکان حضور در یک فضای آموزشی را با حضور سینماگران شاخص دنیا برای این افراد فراهم می‌کنیم.

وی اضافه کرد: «دارالفنون» بیشتر نگاه بلندمدت دارد و هدفش نیروسازی برای سینمای ایران است. موویساز جوان خارجی که در جشنواره جهانی مووی فجر حضور دارد و در کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی شرکت می‌کند با محیط ایران کاملا آشنا شده و اگر در آینده بخواهد در مورد ایران موویی بسازد، می‌تواند بر اساس مستنداتی که خودش مشاهده کرده، موویش را بسازد و بر اساس آنچه که رسانه‌های خارجی برایش تعریف کردند به ایران نگاه نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه بیش از 40 کشور علاقه‌مند به حضور در بخش «دارالفنون» جشنواره جهانی مووی فجر هستند، گفت: ما بخش اندکی از مخارج افراد حاضر در بخش «دارالفنون» را تامین می‌کنیم، البته در مورد مهمان‌های دیگر جشنواره هم همین روند را در پیش گرفته‌ایم. اگر فضایی که در جشنواره ترسیم می‌کنیم حرفه‌ای جلوه کند و فقط یک مهمانی نباشد، افراد حرفه‌ای در آن حضور خواهند داشت و حتی حاضر خواهند بود برای حضور در جشنواره هزینه پرداخت کنند. ما نگران ریزش حاضران در جشنواره نیستیم زیرا افرادی ریزش خواهند کرد که سینما برای آنها دغدغه مهم و قابل توجهی نیست.

قائم مقام دبیر سی و ششمین جشنواره جهانی مووی فجر درباره کلاس‌ها و ورک‌شاپ‌های جشنواره جهانی مووی فجر توضیح داد: بیش از 25 ورک‌شاپ در محیط های دانشگاهی سینمایی و 15 ورک‌شاپ در دانشگاه‌های دیگر با موضوعات بینارشته‌ای برگزار خواهد شد. همچنین تعدادی ورک‌شاپ برای افرادی برگزار خواهد شد که سینما را مدیریت می‌کنند.

وی ادامه داد: مبنای دعوت ما از مهمانان خارجی این است که تجارب آنها به علاقمندان داخلی منتقل شود به همین منظور سینماگرانی که در جشنواره حضور دارند حداقل ۳ ورک شاپ برای موویسازان و جوانان و دانشجویان خواهند داشت.

صلواتی فرد درباره اهمیت بخش بازار در جشنواره جهانی مووی فجر اظهار کرد: جشنواره جهانی مووی فجر رویکرد بازاریابی برای مووی‌های داخلی دارد که این رویکرد در بخش بازار دنبال می‌شود.

به گفته وی، در بخش بازار فقط مووی‌های ایرانی نمایش داده می‌شوند و متخصصان خارجی سینما مووی‌های ایرانی را در نمایش‌های بازار می‌بینند.

وی در پایان با اعلام اینکه پخش‌کننده‌های زیادی از سراسر جهان در جشنواره حضور می یابند، تاکید کرد: بخش بازار با هدف کمک به اقتصاد سینمای ایران شکل گرفته است زیرا اگر بتوانیم مخاطبان جهانی داشته باشیم، می‌توانیم سرمایه وارد کشور کنیم. باعث خوشحالی ما است که در خلال جشنواره موویی به بازارهای جهانی راه پیدا کند یا توسط مدیران جشنواره‌های جهانی برای اکران در جشنواره‌هایشان انتخاب شود.

گفتنی است؛ سی و ششمین جشنواره جهانی مووی فجر ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سیدرضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

10
آوریل 2018
نویسنده
دسته‌ها اخبار فیلم
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

دیدگاه‌ها بسته است.