تولید انیمیشن 20 برابر ارزان‌تر شده است/ مشارکت با روسی‌ها در تولید انیمیشن


مدیر پویانمایی خانه انقلاب اسلامی گفت: با بومی سازی، تولیدات در مرکز انیمیشن‌سازی «صبیان» ۲۰ برابر ارزان تر از قبل شده است

به خبرگزاری صدخبر جمعی از اهالی رسانه امروز سه شنبه ۲۷ آذرماه با حضور در استودیو «صبیان» در جریان روند تولید و ساخت انیمیشن و همچنین آثار سینمایی در این مجموعه قرار گرفتند.

محمدامین همدانی مدیر پویانمایی خانه انقلاب اسلامی که در این دیدار خبرنگاران را همراهی می‌کرد، در سخنانی گفت: استودیوی صبیان بر اساس فعالیت‌های دانش بنیان شکل گرفته و بخش مجزا دارد. ضمن اینکه آثاری نظیر «فهرست مقدس»، مجموعه «تندر»، «اتل متل یه جنگل»، «حسنا کوچولو» و انیمیشن سینمایی «پسر دلفینی» در این استودیو تولید شده‌اند.

وی ادامه داد: این استودیوی تولیدی صنعتی متشکل از ۲ بخش صنعتی و آثار فاخر سینمایی شامل بر حدود ۷۰ پرسنل است و در حال حاضر ۴ پروژه همزمان در این مجموعه در دست تولید است. «صبیان» بزرگترین مجموعه تولید انیمیشن کشور و یکی از بزرگترین استودیوها در خاورمیانه است. ضمن اینکه با بومی سازی، تولیدات در «صبیان» ۲۰ برابر ارزان‌تر از قبل شده است.

وی تصریح کرد: ما در یک مناقصه بین المللی ساخت فصل دوم سریالی انیمیشنی با نام  «jingliks» را برعهده گرفتیم که با شراکت سرمایه گذار روسی آن را به تولید می رسانیم. فصل اول این سریال توسط کمپانی هایی مثل نتفلیکس پخش شده بود. رایت فصل دوم نیز به صورت صددرصدی در منطقه به ایران تعلق دارد و در حوزه بین الملل نیز تا ۶۰ درصد از این حقوق به ایران می رسد.

وی ادامه داد: نوابغ انیمیشن در این استودیو مشغول به کار هستند و ما اطمینان داریم که آن ها انیمیشن کشور را به جایی می رسانند که حرف ها و پیام های انقلاب اسلامی را به جهان صادر کند. مزیت رقابتی قیمتی انیمیشن باعث توجه بسیاری از کمپانی ها به این مجموعه شده و قطعاً ما به زودی تحولات بیشتری در این مجموعه را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/

19
دسامبر 2018
نویسنده
دسته‌ها اخبار فیلم
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

دیدگاه‌ها بسته است.