بهناز جعفری به خانواده شاه لیر پیوست/ ساخت مستند پشت‌صحنه


به خبرگزاری سینماخبرمسعود دلخواه اجراگر و کارگردان تئاتر که این روزها مشغول تولید نمایش «لیرشاه» است درباره وضعیت تمرین ها و تکمیل شدن گروه اجراگری نمایش به خبرنگار مهر گفت: تمرین های نمایش در حال انجام است، البته به مدت سه روز تمرین ها را تعطیل کردیم تا دراماتورژی قبلی نمایشنامه را بازنویسی و کامل تر کنیم.

وی ادامه داد: قرار است از روز سه شنبه ۱۱ اردیبهشت تمرین نمایش را با دراماتورژی جدید از سر بگیریم. در این دراماتورژی جدید ساختار متن تغییر می کند و این آمادگی را داریم تا با ایده های جدیدی در متن مواجه شویم همچنین روی موسیقی و گروه کُر نمایش نیز متمرکز شده ایم.

کارگردان «لیرشاه» درباره اضافه شدن اجراگران جدید به این نمایش، اعلام کرد: بهناز جعفری به گروه اجراگری نمایش پیوست و قرار است در نقش یکی از دختران شاه لیر به ایفای نقش بپردازد.

دلخواه در پایان با بیان اینکه با حضور حسین الله یاری مووی مستند پشت‌صحنه «لیرشاه» ساخته می شود، اظهار کرد: ما در نمایش «مفیستو» کم و بیش ساخت مووی مستند از پشت صحنه تئاتر را شروع کردیم ولی در این پروژه خیلی جدی تر و حرفه ای تر با مسأله و روند شکل گیری نمایش «لیرشاه» برخورد کردیم؛ از پروسه انتخاب اجراگر، مسایل و مشکلات و موانعی که به وجود می آیند و راه حل هایی که پیشنهاد می شود، کیفیت تمرین و اجرا ها، همه در این مووی مستند لحاظ می شود.

اکبر زنجانپور، رحیم نوروزی، خسرو شهراز، مرتضی اسماعیل کاشی، محمدرضا علی اکبری و فربد فرهنگ از جمله اجراگرانی هستند که حضورشان در نمایش «لیرشاه» قطعی شده است. نادر مشایخی به عنوان آهنگساز و شیما میرحمیدی به عنوان طراح صحنه و لباس نمایش «لیرشاه» حضور دارند که قرار است تیر و مرداد سال جاری در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه برود.

01
مه 2018
نویسنده
دسته‌ها اخبار فیلم
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

دیدگاه‌ها بسته است.