برگزیدگان دهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران معرفی شدند


آیین اختتامیه دهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران دیشب در تالار قلم کتابخانه ملی برگزار شد.

به خبرگزاری سینماخبر  به نقل از روابط عمومی دهمین جشن سینمای مستند؛  آیین اختتامیه دهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران شامگاه چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ در تالار قلم کتابخانه ملی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مووی کوتاهی به یاد عزت الله انتظامی پخش شد و منصور ضابطیان، مجری مراسم از حاضران در سالن خواست به احترام استاد انتظامی یک دقیقه سکوت کنند.

در ادامه این مراسم محسن خان جهانی، رئیس دهمین جشن مستقل سینمای مستند با قدردانی از تمام همراهانی که در ماه‌های اخیر برای برگزاری این جشن تلاش کردند، اظهار کرد: هیات انتخاب و داوری با سلامت و بدون هیچ ملاحظه‌ای آثار را داوری کردند؛ همچنین در این جشن با مواردی از تخلف مواجه شدیم که بدون هیچ ملاحظه‌ای آن‌ها را از رقابت کنار گذاشتیم.

در ادامه مراسم و پس از پخش چند مووی کوتاه از فعالیت ستاد جشنواره و معرفی هیات انتخاب و داوری جوایز برگزیدگان به شرح زیر اعلام شد. (در دهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران محمد اطبایی، فتح الله امیری، محسن امیریوسفی، رامین حیدری فاروقی، رضا درمیشیان، محمدرضا دلپاک، کتایون شهابی، ناصر صفاریان و محبوبه هنریان به داوری آثار پرداخته بودند.)*جایزه بهترین صدابرداری و صداگذاری:در این بخش محمدرضا دلپاک و حسام اسلامی، تندیس بهترین صداگذاری را به انسیه ملکی برای مستند «در جستجوی فریده» اهدا کردند.

*جایزه بهترین تدوین:

در این بخش سیف الله صمدیان و سحر رضوی تندیس بهترین تدوین را به فرید دغاغله برای مستند «۳۳۰ سی سی خاطره» اهدا کردند.

*جایزه بهترین موسیقی:

هارون یشایایی و بابک بهداد تندیس بهترین موسیقی را به کیاوش صاحب نسق برای «زنبورک در گام مینور» اهدا کردند.

*جایزه بهترین موویبرداری:

در این بخش فتح الله امیری و سید مهدی طباطبایی نژاد تندیس بهترین موویبرداری را به پویان آقابابایی برای مستند «اسرار دریاچه» اهدا کردند.

*جایزه بهترین تحقیق و پژوهش:

در این بخش علی علایی و محبوبه هنریان تندیس بهترین تحقیق و پژوهش به جواد وطنی برای مستند «ورس» اهدا کردند.*جایزه بهترین مووی مستند کوتاه:

در این بخش کیوان کثیریان، سام کلانتری و محمد کارت تندیس بهترین مستند کوتاه را به محمدرضا وطن دوست برای مووی «لوتوس» اهدا کردند.

*جایزه بهترین کارگردانی مستند نیمه بلند:

در این بخش محمد تهامی نژاد، رویا نونهالی و رامین حیدری فاروقی جایزه بهترین کارگردانی مستند نیمه بلند را به ارد عطارپور برای مستند «پرسپولیس – شیکاگو» اهدا کردند.

*جایزه بهترین مستند نیمه بلند:

در این بخش محمد اطبایی، رضا درمیشیان و شهرام درخشان تندیس بهترین مووی مستند نیمه بلند را به محمد صادق دهقانی برای مووی «تالان» اهدا کردند.

*جایزه بهترین کارگردانی مووی مستند بلند:

در این بخش محسن امیریوسفی، مازیار میری و علیرضا تابش دیپلم افتخار را به آزاده موسوی و کورش عطایی برای مستند «در جستجوی فریده» اهدا کردند. همچنین تندیس بهترین کارگردانی مووی مستند بلند به مریم سپهری برای مستند «زنبورک در گام مینور» اهدا شد.

*جایزه بهترین مووی مستند بلند:

در این بخش فرشته طائرپور، کتایون شهابی، احمد مسجدجامعی و منوچهر شاهسواری دیپلم افتخار بهترین مووی مستند بلند را به طلا آزادروش برای مووی «خرامان» اهدا کردند. همچنین تندیس بهترین مووی مستند بلند به سودابه بیضایی و کاوه فرنام برای مستند «مثل اسمم پگاه» اهدا شد.بزرگداشت دو پیشکسوت

در بخش بزرگداشت‌های دهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران با حضور ارد عطارپور، سعید رشتیان و فخرالدین سیدی از تلاش‌ها و سال‌ها فعالیت احمدرضا طائی، پیشکسوت صدا تجلیل به عمل آمد. همچنین با حضورعلیرضا رضاداد، مرتضی رزاق کریمی و پدرام اکبری از تلاش‌ها و سال‌ها فعالیت نورالدین نیک‎روش، موویبردار و مدرس دانشگاه تقدیر شد.

اجرای موسیقی زنده توسط سه نوازنده از یک گروه موسیقی خیابانی که برای نخستین بار روی صحنه می‌رفتند و با استقبال حاضران مواجه شد از بخش‌های جالب توجه جشن دهم بود. پس از اجرای این گروه موسیقی نوبت سخنرانی منوچهر شاهسواری رسید که او با قدردانی از تلاش‌های انجام شده برای برگزاری جشن دهم سینمای مستند، از احمد مسجد جامعی، عضو شورای شهر تهران که در مراسم حاضر بود خواست تا شرایط برای فعالیت این گروه‌های موسیقی در سطح شهر فراهم شود تا مردم سهم بیشتری از شادی و نشاط داشته باشند. شاهسواری با اشاره به اینکه خانه سینما برای ایران است و نه خانه سینمای تهران، افزود: با مصوبه هیات مدیره توسعه نمایندگی خانه سینما در نقاط مختلف ایران از برنامه‌های پیش رو است.

همچنین در بخش دیگری از مراسم فرشته طائرپور خطاب به فاطمه ذوالقدر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: لطفا قصه سینما را به مجلس ببرید و درخواست ما این است که کمیسیون فرهنگی مجلس به عنوان حامی همدلی بیشتری با سینمای ایران داشته باشد.

احمد مسجدجامعی، منوچهر شاهسواری، علیرضا رضاداد، علیرضا تابش، مازیار میری، فرشته طائرپور، فاطمه ذوالقدر، کاوه احمدی، محمد اطبایی، فتح الله امیری، محسن امیریوسفی، رامین حیدری فاروقی، رضا درمیشیان، محمدرضا دلپاک، کتایون شهابی، محبوبه هنریان، محمدمهدی طباطبایی نژاد، سیف الله صمدیان، مرتضی رزاق کریمی، رویا نونهالی، هارون یشایایی، حسن پورشیرازی، محمد تهامی نژاد، سعید رشتیان، شهرام میراب اقدم، فخرالدین سیدی، پدرام اکبری، کیوان کثیریان، علی علایی، سام کلانتری، محمد کارت و… از جمله مهمانان حاضر در مراسم بودند.

انتهای پیام/

23
آگوست 2018
نویسنده
دسته‌ها اخبار فیلم
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

دیدگاه‌ها بسته است.