ایران موزیک – ایران موزیک


tom hanks - تام هنکس

«تام هنکس» در اقتباس نمایشی «هنری چهارم» هنرنمایی می‌کند.

به خبرگزاری ایران موزیک به نقل از ایسنا، «ورایتی» نوشت: «تام هنکس» و «ریتا ویلسون» در نمایش اقتباسی «هنری چهارم» در لس‌آنجلس ایفای نقش می‌کنند.

مرکز «شکسپیر» لس‌آنجلس این نمایش را به روی صحنه می‌برد که از تاریخ ۵ ژوئن تا ۱ جولای، ۲۴ اجرا خواهد داشت.

«هنکس» اجراگر اسکاری مووی‌هایی چون «فارست گامپ» و «مسیر سبز»، در این اثر نمایشی نقش کمدی «سِر جان فالستاف» را بر عهده دارد. «دنیل سالیوان» کارگردان برنده جایزه «تونی»، برای ساخت این نمایش، دو بخش اول و دوم «هنری چهارم» را با هم ترکیب کرده است.

این نمایش که تهیه‌کنندگی‌اش را «تام ور» پذیرفته، به جای تمرکز بر دوران حکومت پادشاه «هنری چهارم»، به داستان «فالستاف» و نوچه جوان او که بعدها «هنری پنجم» می‌شود، می‌پردازد.

«تام هنکس» پیش‌تر در سال ۲۰۱۳ برای نمایش «مرد خوش‌شانس» به روی صحنه تئاتر رفت و نامزد جایزه «تونی» شد. او اخیرا در مووی «پُست» جدیدترین ساخته سینمایی «استیون اسپیلبرگ»، در کنار «مریل استریپ» اجرا کرده است. این مووی در در دو بخش بهترین مووی و بهترین اجراگر زن جوایز اسکار امسال نامزد شده است.

«تام هنکس» پس از «هریسون فورد» و «ساموئل ال. جکسون»، سومین اجراگر پولساز تاریخ سینماست، به طوری که تاکنون مووی‌هایش بیش از چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار فروش داشته‌اند که در این میان پرفروش‌ترین موویی که «تام هنکس» در آن نقش داشته، انیمیشن «داستان اسباب‌اجرا‌های ۳» است.

این اجراگر نامدار سینمای جهان که پنج نامزدی اسکار و دو جایزه اسکار بهترین اجراگری را به همراه چهار جایزه «گلدن گلوب» بهترین اجراگری در کارنامه سینمایی دارد، توانست در سال ۱۹۹۲ ستاره‌ای به نام خودش در تالار مشاهیر هالیوود ثبت کند.

16
فوریه 2018
نویسنده
دسته‌ها اخبار فیلم
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

دیدگاه‌ها بسته است.