ایران موزیک – ایران موزیک


 Image result for ‫جنگ برای سیاره میمون‌ه‬‎

انجمن جلوه‌های ویژه تصویری مووی «جنگ برای سیاره میمون‌ ها» ‌را به عنوان برنده بزرگ خود انتخاب کرد.

به خبرگزاری ایران موزیک به نقل از مهر، «جنگ برای سیاره میمون‌ها» با گرفتن چهار جایزه از جمله جایزه اصلی از انجمن جلوه‌های ویژه (VES)، برنده بزرگ شب جوایز این انجمن بود.

این مووی ضمن این که جایزه اصلی دستاورد فوق‌العاده جلوه‌های ویژه را برد سه جایزه دیگر نیز برای شبیه‌سازی، ترکیب و شخصیت انیمیشنی را از شانزدهمین مراسم اهدای جوایز انجمن جلوه‌های ویژه گرفتن کرد.

این مراسم که سه شنبه شب به وقت محلی در هتل بورلی هیلتون برگزار شد، این سوال را به وجود می‌آورد که آیا این مووی سرانجام موفق به کسب جایزه اسکار می‌شود؟ این مووی که یکی از مووی‌های سه‌گانه مت ریوس است، گروه اجراگرانی دارد که از میمون‌های کامپیوتری تشکیل شده‌اند.

«جنگ برای سیاره میمون‌ها» در کنار «بلید رانر ۲۰۴۹»، «محافظان کهکشان ۲»، «کونگ: جزیره جمجمه» و «جنگ ستارگان: آخرین جدای» نامزد اسکار ۲۰۱۸ است. همین مووی‌ها نامزد انجمن جلوه‌های ویژه نیز بودند.

در مراسم دیشب، «بلید رانر ۲۰۴۹» نیز ۲ جایزه برد و «محافظان کهکشان» نیز جایزه سینمای مجازی را از آن خود کرد.

۲ مووی قبلی «سیاره میمون‌ها» ‌در سال ۲۰۱۱ با عنوان «ظهور میمون‌ها» و ۲۰۱۴ با عنوان «سپیده دم سیاره میمون‌ها» نمایش داده شدند. این ۲ مووی نیز از انجمن جلوه‌های ویژه جایزه بردند و نامزد اسکار بودند اما در هر ۲ مورد اسکار را به دست نیاوردند.

جایزه ژرژ ملی‌یس این انجمن نیز به جو لتری مسئول جلوه‌های ویژه این مووی اهدا شد که وی این جایزه را از جان لندو تهیه کننده برنده اسکار گرفتن کرد. این ۲ نفر به اتفاق در ساخت «آواتار» همکاری کرده بودند و اکنون نیز در حال ساخت جلوه‌های ویژه قسمت‌های ادامه «آواتار» هستند.

در این مراسم جان فاوارو که جایزه انجمن جلوه‌های ویژه تصوری و اسکار را سال پیش برای «کتاب جنگل» گرفتن کرده بود با گرفتن جایزه یک عمر دستاورد هنری تجلیل شد.

در بخش تلویزیونی نیز ۵ جایزه به «اجرا تاج و تخت» اهدا شد و همچنین در بخش انیمیشن نیز «کوکو» چهار جایزه را از آن خود کرد.

15
فوریه 2018
نویسنده
دسته‌ها اخبار فیلم
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

دیدگاه‌ها بسته است.