افزایش چهل و سه درصدی فروش مووی ها در ۹ ماهه نخست سال


میزان افزایش فروش مووی‌ها در نه ماهه ابتدایی سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ چهل و سه درصد رشد داشته است.

به خبرگزاری سینماخبر محمود اربابی معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی گفت: سینمای ایران در نه ماهه نخست سال ۱۳۹۷ فروشی معادل ۲۰۳ میلیارد و ۷۰۴ میلیون و ۳۷ هزار تومان داشته است که طی این مدت ۲۳ میلیون و ۸۶ هزار و ۲۳۴ نفر به تماشای مووی‌های درحال اکران نشسته اند.

وی ادامه داد: میزان فروش مووی‌های سینمایی در نه ماه نخست سال ۹۶ معادل ۱۴۲ میلیارد و ۴۷۴ میلیون و ۱۷۱ هزار تومان و تعداد تماشاگران ۱۸ میلیون و ۳۰ هزار و ۶۶۵ نفر بوده است.

اربابی با اشاره به افزایش مخاطبان و همچنین میزان فروش مووی‌ها در سال ۹۷ افزود: بر اساس بررسی‌های معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی میزان افزایش فروش مووی‌ها در نه ماهه ابتدایی سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ چهل و سه درصد و تعداد تماشاگران نیز در نه ماهه ابتدایی امسال نسبت به همین مدت در سال گذشته بیست و هشت درصد رشد داشته است.

معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی همچنین با اشاره به فروش آذر ماه نیز گفت: میزان فروش سینمای ایران در آذر ماه سال ۹۷ معادل ۱۸ میلیارد و ۱۸۹ میلیون و ۸۹۷ هزار تومان بوده و ۲ میلیون و ۸۵ هزار و ۱۶۴ نفر به تماشای مووی‌های اکران شده نشستند.

وی با مقایسه آذرماه با مدت زمان مشابه سال ۹۶ اظهار کرد: این رقم در سال گذشته ۱۶ میلیارد و ۷۲۷ میلیون و ۵۴ هزار تومان بوده و ۲ میلیون و ۱۲۳ هزار و ۷۴ نفر به تماشای مووی‌ها نشستند که بر این اساس در آذر ماه ۹۷ سینما ۹ درصد افزایش فروش و ۲ درصد کاهش بیننده را شاهد بوده است.

اربابی در پایان گفت: اطلاعات از سامانه سینما شهر استخراج شده است و به علت به روز نشدن تمامی اطلاعات تفاوت اندکی در فروش آذر ماه پس از تکمیل اطلاعات وجود خواهد داشت.

انتهای پیام/

22
دسامبر 2018
نویسنده
دسته‌ها اخبار فیلم
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

دیدگاه‌ها بسته است.