اعلام ویژه برنامه رسانه های ملی در ایام حج


رئیس ستاد حج و زیارت سازمان گفت:به منظور تحقق شعار امسال «حج، تحول روحی و اخلاقی، سبک زندگی دینی، عزت و کرامت اسلامی»، رسانه ملی نیز برنامه‌هایی برای زائران خانه خدا و خانواده‌هایشان تدارک دیده است.

به خبرگزاری سینماخبر حسن گروسی رئیس ستاد حج و زیارت سازمان اظهار کرد: به منظور تحقق شعار امسال «حج، تحول روحی و اخلاقی، سبک زندگی دینی، عزت و کرامت اسلامی»، رسانه ملی نیز برنامه‌هایی برای اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به زائران خانه خدا و خانواده‌هایشان تدارک دیده است. این برنامه‌ها بر اساس جدولی که برای برنامه‌های ویژه هفته حج تدارک دیده شده بود آغاز شد که از آن میان می‌توان به برنامه «باکاروان» از شبکه یک سیما و برنامه «روضه رضوان» از شبکه دو که با دعوت از مسئولان فرهنگی و اجرایی حج تلاش کردند از جزئی‌ترین تا مهم‌ترین موضوعات در زمینه این سفر معنوی برای مخاطبان اطلاع‌رسانی شود نام برد. همچنین هر یک از استان‌ها با دستور معاون امور استان‌ها برنامه‌های ویژه‌ای هم در رادیو و هم در سیمای استانی برای اطلاع‌رسانی به حجاج استانشان اختصاص داده‌اند.

وی افزود:برنامه‌های «آفتاب شرقی» از شبکه یک، «تا نیایش» شبکه پنج، «خانه مهر» و «با همستان» از شبکه جام‌جم، «به افق آفتاب»، «میزبان» و «بحث روز» از رادیو ایران، «زمزم احکام»، «مجله روز» و «مسافر قبله» از رادیو معارف، «کوبه»، «رادیو کتاب» و «کافه نیمروز» از رادیو فرهنگ از این جمله‌ هستند.

 گروسی ادامه داد: با وجود آنکه عربستان در امر انتقال تجهیزات لازم برای تصویربرداری و تهیه خبرگزاری‌ها و مستند‌های خبری و تولیدی همکاری‌های لازم را نمی‌کند و نیرو‌های اعزامی این سازمان برای کار‌های اطلاع رسانی از حج به یک سوم تقلیل یافته اماهمکاران ما تلاش خواهند کرد از همه اتفاقات مهم در حج امسال به ویژه موضوعات مربوط به حجاج ایرانی خبرگزاری‌هایی را تقدیم مخاطبان کنند.

وی پوشش مراسم و برنامه‌های بعثه مقام معظم رهبری، پخش زنده دعای عرفه از سرزمین عرفات و مراسم برائت از مشرکان را در دستور کار برنامه‌سازان برشمرد و افزود: در ایام حج دعا‌های کمیل و ندبه حجاج ایرانی هم، از شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی به صورت زنده و تولیدی روی آنتن می‌روند همچنین برنامه‌های باکاروان شبکه یک و روضه رضوان شبکه دو نیز هفته‌ای دو روز در سرزمین وحی تولید و برای پخش ارسال می‌شود.

گروسی از پخش تمام برنامه‌های یاد شده از شبکه تلویزیونی اینترنتی لبیک خبر داد و گفت:از بخش‌های مختلف خبری صدا و سیما نیز خبرگزاری‌های متعدد رادیویی و تلویزیونی تهیه و پخش خواهد شد.

لازم به ذکر است؛پوشش مراسم و موضوعات مربوط به حج،هر سال از اول ذی‌القعده و هم‌زمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) در رسانه ملی آغاز می‌شود.

انتهای پیام/

23
جولای 2018
نویسنده
دسته‌ها اخبار فیلم
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

دیدگاه‌ها بسته است.